Dwayne “The Rock” Johnson

Chyba każdy poznaje tego Pana na zdjęciu, na pewno choć raz zdarzyło się Wam zobaczyć go w akcji. To oczywiście Dwayne “The Rock” Douglas Johnson, samoańskiego pochodzenia, amerykański aktor, a przede wszystkim jeden z najbardziej znanych na świecie wrestlerów. Urodził się 2 maja 1972 roku w Hayward w Kalifornii i z góry było wiadomo jaką profesją będzie się zajmować. Bowiem zarówno jego ojciec, jak i dziadek oraz właściwie cała męska część rodziny – byli profesjonalnymi wrestlerami. Dwayne bardzo dobrze radził sobie w footballu amerykańskim, odnosił w nim nawet spore sukcesy, niestety kontuzja pleców stanęła mu na drodze do ligi NFL, podpisał jeszcze kontrakt z kanadyjskim zespołem, ale po roku zrezygnował i podjął się profesji, z której jego rodzina była znana.
Kariera w świecie wrestlingu była strzałem w dziesiątkę, na początku jako Flex Kavanah debiutował w mało znaczącej lidzę USWA, nastepnie juz jako Rocky Maivia w 1997 roku przeniosł się do WWF, czyli największej i napopularniejszej na świecie federacji wrestlingowej, obecnie WWE (World Wrestling Entertainment). 
To był jego świat, jego kariera z czasem tylko rosła, stawał się coraz popularniejszy, niedługo po debiucie w tej lidze zmienił pseudonim na ten najbardziej nam znany – The Rock. Każdy kto choć trochę interesował, bądź interesuje się wrestlingiem dobrze wie, że federacja WWE nie miałaby tak barwnej historii, gdyby nie ten człowiek. Odszedł w 2004 roku, potem występował sporadycznie, 29 marca 2008 roku, The Rock wprowadził swojego tatę, Rocky’ego Johnsona oraz swojego dziadka, Petera Maivię do Hall of Fame (aleja sław dla wrestlerów występujących w WWE).
Ten wzrok oraz jego słynny okrzyk “IF YOU SMELLLLLLLLLLL, WHAT THE ROCK, IS COOKING!” to było to na co czekał każdy, kto lubił występy The Rocka. Powrócił w 2011 roku i przez rok dużo było o nim słychać na galach WWE, od tego czasu występuje okazjonalnie.
W 2001 roku zadebiutował w filmie, sprawdził się i powoli dostawał coraz więcej propozycji. Do tej pory zagrał w 37 filmach i szczerzę wątpię, żeby na tym miało się skończyć. 
Duża ilość osób, która nie znała Rocka z WWE, poznaje te twarz z filmów Szybcy i Wściekli 6 oraz 7, gdzie wcielił się w rolę Luke’a Hobbs’a, za którą zresztą został 4-krotnie nominowany do nagród Teen Choice i People’s Choice.
Nie pisałbym o nim, gdyby nie fakt, iż zagrał dosyć niedawno główną rolę w serialu, któremu udało się utrzymać i zgromadzić dużą ilość oglądaczy, ale o tym w następnym poście.

4 Replies to “Dwayne “The Rock” Johnson”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *