“The Ballers”

Witam, jak obiecałem poprzedni post o The Rock’u był zapowiedzią obecnego posta. 21 czerwca ubiegłego roku na ekranach można było podziwiać pilot nowej produkcji HBO, co więcej główną postać zagrał sam Dwayne Johnson.

Serial nosi tytuł “The Ballers”, jego akcja toczy się w słonecznym Miami, a głównym bohaterem jest wyżej wymieniony The Rock. Wciela się w rolę Spencera Strasmore, który jest byłym zawodnikiem footballu amerykańskiego. Poznajemy go, gdy jego kariera właśnie została zakończona, a on nie czuje się jeszcze emerytem, więc postanawia zostać menedżerem młodych graczy.

 
Ale to nie jedyna znana postać, którą mamy okazję podziwiać w 10 odcinkach pierwszego sezonu tej produkcji. Pierwszą twarzą, która może zostać rozpoznana to Omar Benson Miller, 37 letni, prawie dwu metrowy aktor, który grywał w wielu popularnych filmach, raczej drugoplanowe role. “Uczeń Czarnoksiężnika”, “Homefront”, “Cud w wiosce St. Anna” czy “8 mila” to najbardziej znane filmy, w których wystąpił. W “Graczach” jego postać to Charles Greane, również były gracz, ale w odróżnieniu od Spencera władze klubu pragną jego powrotu.

Kolejnym jest widoczny na zdjęciu wraz z Omarem, John David Washington, który zagrał Ricky’ego Jarret’a, celebrytę i obecnie największa gwiazdę w tej dziedzinie sportu. Poza doskonałą grą i wielkimi pieniędzmi niesie za sobą również mnóstwo problemów. To właśnie m.in. z nimi będzie się musiał uporać główny bohater. Więcej na temat tej postaci nie chcę zdradzać, ale warto wspomnieć parę słów o tym kim jest ten jeszcze młody aktor. Może nie którym przeszło przez myśl, część może dopatrzyła się podobieństwa, albo po prostu ktoś już to wie.

John David Washington jest synem słynnego i świetnego aktora Denzela Washingtona. Produkcja HBO jest tak naprawdę jego debiutem, wcześniej zagrał tylko w “Malcolm X” u boku ojca. Warto przyglądnąć się dłużej temu chłopakowi, bo ma potencjał i geny które mogą mu dużo pomóc.
W serialu jest jeszcze jedna osoba, której twarz jest dość charakterystyczna. Mówię tu o Rob’ie Corddry’m, którego zaplecze filmowe jest spore, ja kojarzę go najbardziej z filmu “Sekstaśma”, gdzie miał ciekawą rolę, której podołał. Joe Krutel jest postacią, w którą się wciela. Joe jest partnerem Spencera, który nie zawsze potrafi odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Akcja serialu dzieje się w środowisku footballu amerykańskiego, w grę wchodzą duże pieniądze, szybkie samochody, piękne kobiety i imprezy. A no tak, jeszcze czasem możemy podziwiać grę w tę dziedzinę sportu. Oczywiście serial HBO nie obędzie się bez choćby garstki scen seksu, tu też ich nie żałują, poniżej kadr jednej z nich.

Po obejrzeniu pierwszego sezonu mogę spokojnie polecić tą produkcje, ponieważ jest warta obejrzenia, chociażby po to, aby zobaczyć trochę świata sportu, który nie jest znany w naszym kraju. Gra aktorska na dosyć wysokim poziomie, szczerze z ciekawością czekam na drugi sezon. Jest to tematyka, która spokojnie można dalej ciągnąć. Moja ocena to 7,5-8/10. Polecam!

Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Kolejny serial już wkrótce!
Zapraszam na stronę na facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl

8 Replies to ““The Ballers””

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *