Idealny serial na Halloween – Stranger Things

Dzisiaj 31 października – Halloween, czy ktoś lubi, czy nie doskonale wie z czym związane jest to święto. Z tej okazji mam dla Was niesamowity serial, który może typowym horrorem nie jest, ale idealnie wpasowuje się w klimat tego dnia. Za produkcję odpowiedzialna jest stacja Netflix i czuję się zobowiązany zaznaczyć, że jest to dotychczas najlepszy ich serial. Poznajcie Stranger Things.
Serial opowiada historię 4 chłopców, którzy z zamiłowaniem spotykają się w piwnicy jednego z nich, żeby grać w wymyśloną grę, w której każdy z nich wciela się w rolę fikcyjnej postaci i wspólnie dążą do pokonania złego potwora. Cała akcja gry ma miejsce w wymyślonym świecie, o którym wiedzą tylko gracze. Ale tym razem chłopcom przychodzi zmierzyć się z tym zagrożeniem również w świecie realnym. 

Pewnego wieczoru, gdy chłopcy wracają po grze do swoich domów znika jeden z nich. Od tego momentu wszystko się zmienia, w okolicach miasteczka zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Zaczynają się poszukiwania, sprawą zajmuje się policja, koledzy zaginionego oraz jego matka. Dodatkowo nagle pojawia się nowa postać, która ma w sobie więcej tajemnic, niż mieszkańcy miasteczka mogliby przyjąć. Dziewczynka dołącza do poszukiwań i z każdym odcinkiem zauważamy coraz większy związek jej postaci ze zniknięciem Will’a (Noah Schnapp). 
Zdecydowanie jedne z ciekawszych wydarzeń mają miejsce w domu zaginionego, gdzie poznajemy zrozpaczoną i pogrążoną w poważnej depresji matkę Will’a (Winona Ryder) oraz jego starszego brata (Charlie Heaton).
Podsumowując, jak już wcześniej pisałem, uważam Stranger Things za najlepszy serial stacji Netflix. Zdecydowanie jest to objawienie na arenie seriali, co zresztą widac po opiniach i ocenach widzów (serial znajduje się na 14 miejscu w TOP100 seriali na filmwebie). Jest to dzieło kompletne, wszystko jest takie jakie powinno być, ciężko znaleźć jakieś niedociągnięcie, dużym plusem są lata 80′, bowiem jest to okres, który ogólnie na ekranie wypada zjawiskowo. Gra aktorska na wysokim poziomie, postaci stworzone zostały bardzo starannie i każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa. Z każdym odcinkiem coraz bardziej chcesz zobaczyć co będzie dalej, a po oglądnięciu finałowego epizodu ciężko zapomnieć o tej historii. Stranger Things zostało również pozytywnie przyjęte przez środowisko krytyków, szczególnie za perfekcyjną stylizację na lata 80′, jak się uważniej przypatrzymy to łatwo zauważyć liczne nawiązania do filmów z tamtego okresu. W serwisie Rotten Tomatoes, publikującym informacje, recenzje ze świata filmów w bardzo bezpośredni i krytyczny sposób serial został podsumowany komentarzem: Ekscytujący, chwytający za serce, momentami przerażający – Stranger Things to uzależniający hołd złożony filmom Spielberga i telewizji lat 80. W dniu premiery Netflix zamówił drugi sezon, który ma się ukazać w przyszłym roku. Moja ocena to solidne 9/10, polecam każdemu, bo to prawdziwa perełka wśród seriali.
Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Bardzo dziękuję za 8400 odwiedzin i zapraszam ponownie 🙂

Zapraszam na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
Byłbym wdzięczny, za polecenie mojego bloga nowym czytelnikom.

Comments

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *