Postapokaliptyczna Kraina Bezprawia zaprasza

Dzisiaj będzie o serialu, a właściwie póki co miniserialu, który nie zdążył jeszcze zdobyć zbyt dużego grona miłośników. Co prawda pilot obejrzało, aż 6,4 mln widzów co jest dużym osiągnięciem dla nowego serialu AMC i jednocześnie najwyższa oglądalność nowego serialu emitowanego jesienią, w historii stacji. Ale nie da się jednak ukryć faktu, że w tak dobrym wyniku pomógł poprzedzający debiut ekranowy, nowy odcinek The Walking Dead, który obejrzało 12,9 mln widzów.
Jeżeli lubicie oglądać sztuki walki, duża ilość scen kopanych, czy skupiających się na walce mieczem jest dla Was przyjemnością, to ten serial powstał właśnie dla takich jak wy. Poznajcie Into The Badlands, serial wyprodukowany przez AMC Studios oraz Entertainment One. AMC to kanał, dzięki któremu mamy przyjemność podziwiać seriale takie jak Breaking Bad, The Walking Dead czy Mad Man. Motto stacji to Story matters here (Tutaj liczy się opowieść). Dobra informacja dla polskich fanów stacji, już 6 maja kanał MGM zmieni nazwę na AMC Polska.
Serial jest adaptacją powieści Wędrówka na Zachód, jednej z czterech klasycznych powieści chińskiej literatury, autorstwa Wu Cheng’ena. Fabuła obsadzona jest w krainie, którą władają feudalni władcy. To postapokaliptyczna wizja przyszłości, w której nasza cywilizacja już nie istnieje, wyniszczona wieloma
tajemniczymi wojnami. W nowym świecie porządek utrzymują baronowie,
czyli postacie, które zapanowały nad powojennym chaosem, do których
ludzie zwracali się po ochronę, a którzy teraz zmienili wszystkich w swoich
niewolników. Głównym bohaterem jest Sunny (Daniel Wu) wychowany przez jednego z baronów Siepacz, zabijający każdego, kogo wskaże mu jego pan. Siepacze są perfekcyjnie wyszkoloną i bezgranicznie wierną prywatną armią, każdego władcy. Nasz bohater jest najlepszym z najlepszych, wychwalanym i szanowanym, nawet przez wrogów zabójcą i prawą ręką barona Quinn’a  (Marton Csokas).
Drugą główną postacią jest M.K. (Aramis Knight), młody chłopak, którego Sunny ratuje ze śmiertelnej zasadzki, po czym dowiaduje się, że młodzieniec skrywa mroczny sekret. W serialu wyróżnić można jeszcze postać Wdowy (Emily Beecham), barona, który prowadzi do wojny z baronem Quinn’em. 
Podsumowując, nie jest to serial dla każdego, to na pewno, jeżeli nie lubisz akcji typu Bruce’a Lee, to nawet się za to nie zabieraj, bo zniechęcisz się po pierwszym odcinku. Jeśli zaś lubisz te klimaty, sprawia Ci przyjemność podziwianie scen walk to oglądaj, pierwszy sezon to tylko 6 odcinków. Mało, ale wystarczy, żeby nacieszyć się bardzo efektownymi pojedynkami, których tu nie brakuje. Jest pomysłowo, krwawo i z użyciem różnych broni, a dużym plusem jest całkowite wyeliminowanie broni palnej. 
Od razu zaznaczam, fabuła nie zaskakuje, to klasyczna mieszanka walki o władzę, zdrad, spisków, sporów między
oficjalnie pokojowymi, ale tak naprawdę krwawo rywalizującymi frakcjami
(baronowie), z opowieścią o młodym, niezwykłym człowieku, który ma w
sobie drzemiącą moc i może namieszać wszystkim w szykach, mowa o M.K. To wszystko wciąga, postacie są dobrze ucharakteryzowane, szczególnie baronowie oraz Sunny. Jedyną postacią, która mi się nie podobała i moim zdaniem psuje klimat jest syn Quinn’a – Ryder (Oliver Stark), aktorsko dno, żadnej charyzmy, żadnych emocji i twarz pasująca do filmów typu saga Zmierzch. Pierwszy sezon pokazał potencjał,  mam nadzieję, że w drugim zostaną wyciągnięte błędy oraz niedociągnięcia i powstanie serial na miarę stacji, która go emituje. Moja ocena to 7/10, szczególnie za sceny walk, bo są dopracowane i przykuwają oko widza. Polecam, ale warto najpierw przeanalizować, czy ten temat na pewno nas zainteresuje.
Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Bardzo dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie 🙂
Zapraszam na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
Zapraszam na stronę na Instagramie: https://www.instagram.com/serialowyguru/

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *