„The Last Man on Earth” Część druga (spory spojler)

W tej części trochę bardziej szczegółowo o nowym serialu stacji FOX, znanej przede wszystkim z The Simpsons, Lie To Me, Prison Break, czy The X-Files. 
Premiera odbyła się 1 marca w Stanach Zjednoczonych, w Polsce jeszcze żadna stacja nie podjęła się emisji. 
Głównym bohaterem jest Phil Miller, widoczny na zdjęciu, którego gra Will Forte, będący również twórcą tej produkcji. 
Serial rozpoczyna się rok od epidemii wirusa, tak jak pisałem już w części pierwszej, autorzy nie podają informacji co to za choroba. Widzimy różne miasta i autobus, z którego przez megafon ktoś próbuje odnaleźć innych ludzi, oczywiście tą osobą jest Phil, który przejechał cały kraj w poszukiwaniu oznak życia, przy okazji zbierając różne nietypowe rzeczy. Po objechaniu wszystkich stanów wraca do Tucson, w którym mieszkał przed epidemią. Niezadowolony z wyglądu swojego domu postanawia wprowadzić się do willi w najbogatszej części miasta. Od tego momentu mamy najśmieszniejsze sceny z całego pierwszego sezonu, ponieważ bohater zaczyna się wprowadzać, wypakowując wszystkie nagromadzone podczas jego podróży po kraju znaleziska. Mamy wiele bezcennych obrazów, sarkofag, ogromny łeb dinozaura, pozabierane z muzeów, a poza tym dywanik z Białego Domu, skafander kosmiczny, koszulki znanych koszykarzy, figurki Oscarowe, a sam Miller śpi w koszuli nocnej należącej do Hugh Hefnera.
Widoczny na zdjęciu wyżej basenik z tequilą jest stałym punktem dnia naszego bohatera, poza tym Phil robi wszystko to na co nie mógłby pozwolić sobie, gdyby istnieli inni ludzie. Wbrew pozorom mężczyzna nie jest, aż tak samotny, w wolnym czasie rozmawia z Bogiem, którego przeprasza m.in. za liczne masturbacje, poza stwórcą po pewnym czasie nawiązuje kontakt z piłkami, idąc przykładem z filmu Cast Away, przez pierwsze dni Miller wyśmiewa Toma Hanksa, lecz po pewnym czasie sam zaczyna to praktykować. Z okrągłymi kolegami spotyka się w pubie w środku miasta, udając tym samym normalne męskie spotkanie przy whiskey i bilardzie.
Po pięciu miesiącach dom, do którego się wprowadził przypomina śmietnisko, co zresztą widać na poniższym zdjęciu. Phil zaczyna tak bardzo tęsknić za kobietami, że podrywa damskiego manekina, stojącego w witrynie sklepowej. Po pewnym czasie decyduje się popełnić samobójstwo, lecz sekundy przed śmiercią dostrzega w oddali dym, który oddala pomysł zabicia się. 
W ten właśnie sposób Miller poznaje Carol (na zdjęciu poniżej), którą doskonale gra Kristen Schaal. Phil nie jest zadowolony z wyglądu swojej towarzyszki i z początku bardzo ją odpycha. Lecz po pewnym czasie jego pragnienie seksu zaczyna być tak silne, że zgadza się poślubić nową sąsiadkę, aby to zrobić. Ceremonia jest warunkiem kobiety, gdyż jest ona wręcz za bardzo poprawna, zupełna odwrotność Phila. 
Parę dni później na nieszczęście głównego bohatera w mieście pojawia się piękna Melissa (January Jones), która oczarowuje go i od tego momentu wszystko co robi Miller skupia się na podrywaniu kobiety i kombinowaniu jak się z Nią przespać. Gdy w końcu udaje mu się namówić obie panie do swojego pomysłu „zaludnienia świata”, na chwilę przed stosunkiem pojawia się w mieście czwarta osoba.
Jest Nią Todd (Mel Rodriguez), niezwykle sympatyczny, sporych rozmiarów mężczyzna. Wnosi on do społeczności dużo radości, ale pozbawia Phila możliwości seksu z Melissą, ponieważ w momencie pojawienia się drugiej osoby płci męskiej plan „zaludnienia świata z Melissą” przechodzi na Todda. Dzięki nowemu nabytkowi, w Tucson pojawia się krowa, która jest kolejnym powodem zazdrości naszego bohatera do cudownego partnera serialowej piękności. Z czasem wszyscy coraz mniej lubią Phila, ponieważ z zabawnego, pozbawionego jakichkolwiek praw samotnika z pierwszego odcinka, staje się osobą w niezwykły sposób denerwującą, nie tylko resztę bohaterów, ale również widza. Robi z siebie błazna, jego naiwność i głupota zaczynają doprowadzać do szału, lecz nie jest to na tyle mocny bodziec, aby przestać oglądać The Last Man on Earth. 
 Gdy Phil jedzie na parking, aby w samotności powytykać Bogu wszystko co mu nie pasuje, podjeżdża do niego samochód. 
Z auta wysiadają dwie samotne kobiety Erica (Cleopatra Coleman) oraz Gail (Mary Steenburgen). Na ich pytanie, czy jest z Nim ktoś jeszcze, Phil kłamie i wymyśla kolejną intrygę. Ludziom w swojej społeczności wmawia, że jedzie pod namiot zaczerpnąć trochę samotności, zaś tak naprawdę spędza przemiły wieczór z nowo poznanymi kobietami. Gdy proponują mu one kąpiel nago w wodach termalnych nieopodal, znów górę bierze pech Phila i wszystko wychodzi na jaw. Wszyscy łącznie z przybyszami obrażają się na bohatera. Po tej całej akcji w końcu udaje mu się rozwieźć z Carol i to z jej inicjatywy. Dzięki temu znów zbliża się do Erici i Gail, z którymi umawia się na randki. 
I w tym przypadku głupota Phila wygrywa. Podniecony zainteresowaniem kobiet, postanawia przemalować napis, który wykonał, gdy na początku serialu wrócił do domu i dzięki któremu wszyscy bohaterowie trafili do miasta. By cwanie wyeliminować kolejnych potencjalnych rywali płci męskiej, wdrapuje się na billboard i kieruje ludzi do Tampy. Wszystko by się udało, gdyby nie to, że Phil utknął na wysokości, przez co wystawił obie panie. Po kilku godzinach mieszkańcy zaczynają się martwić, a to dziwne zjawisko, gdyż czas bez Phila wydaje się być dla Nich błogosławieństwem. Wieczorem w Tucson pojawia się nowa osoba, Phil Miller (Boris Kodjoe), tak dokładnie Phil Miller, tylko że czarny. Przywozi on naszego starego, oryginalnego Phila Millera do domu. 

Bez wątpienia nowy mężczyzna podoba się wszystkim paniom, co znów pogarsza stan głównego bohatera, z jednym małym wyjątkiem, tym razem jego zazdrość i nienawiść do ciemnego Phila udziela się również Todd’owi. Ta dwójka dosłownie we wszystkim przegrywa z przybyszem, nasz Miller traci nawet swoje imię, po przegranym pojedynku, o to kto pozostanie Philem Millerem. Od tego czasu wszyscy wołają go Tandy. Dodatkowym ciosem dla niego jest fakt, iż ciemnoskóry Phil zakochuje się w Carol. To wszystko doprowadza Tandy’iego do szału, przez co na każdym kroku prowokuje on wroga. Skutkuje to wyrzuceniem oryginalnego Phila z miasta i zakazem powrotu. Carol zmartwiona swoim byłym mężem, ucieka wraz z Nim. 
Sezon kończy się ciekawą sceną, zachęcającą do oczekiwania na kolejny (który już leci, ale poczekam do końca sezonu, żeby napisać o całości). W ostatniej scenie przenosimy się do kosmosu, gdzie w satelicie pokazuje Nam się Jason Sudeikis, który okazuje się być bratem Phila, lecz póki co fakt ten pozostaje domysłem, bowiem widzimy tylko astronautę z przywieszką Miller.
 
Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Kolejny serial już wkrótce!
Zapraszam na stronę na facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
 

 

Comments

  1. agat

    kurcze, mam problem z Twoim blogiem. on ma zachęcać do obejrzenia jakiegoś serialu? bo po przeczytaniu Twojej recenzji nie czuje, że muszę oglądać cokolwiek…wiem już wszystko!

  2. Fifi

    To jedyny post tego typu, w tytule zaznaczyłem ze post ze sporym spoilerem. Wszystkie pozostałe posty i seriale maja recenzje a nie opis całego serialu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *