Świat Wall Street

17 stycznia tego roku stacja Showtime, znana z seriali takich jak Ray Donovan, Homeland, Shameless, Californication, czy Dynastia Tudorów, wyemitowała pierwszy odcinek nowego serialu – The Billions. Osiągnął on rekord oglądalności, jeśli chodzi o piloty wszystkich produkcji tej stacji, zobaczyło go 6,5 mln widzów. Dzięki temu sezon drugi został już zamówiony, choć pierwszy jeszcze się nie skończył.  

Bohaterami serialu są dwaj przeciwnicy, a można użyć też określenia wrogowie. Pierwszym jest Bobby Axe Axelrod, grany przez opisanego przeze mnie Damiana Lewisa (TUTAJ), miliarder i boss funduszu hedgingowego. Drugi zaś to Chuck Rhoades, w którego wcielił się Paul Giamatti, prokurator federalny, który za wszelką cenę chce udowodnić oszustwo swojemu rywalowi.

Axelrod zbił majątek dzięki swojej ciężkiej pracy, sprytowi i poświęceniu, jest genialny w tym co robi i nie ukrywa tego. Jego sposoby na zdobywanie informacji są prawdopodobnie nie do końca uczciwe i legalne. Rhoades jest tego świadomy, przeszkodą jest jednak fakt, iż Axe jest znany ze swojej działalności charytatywnej, co bardzo utrudnia śledztwo. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia porachunków osobistych. 
Poza dwoma głównymi bohaterami mamy jeszcze znaczące postaci drugoplanowe. Pierwszą z nich jest asystent Bobbiego – Mike Wags Wagner, w którego wcielił się David Costabile, znany z serialu Suits, gdzie doskonale zagrał rolę Daniela Hardmana. 
Drugą i chyba zaraz po Chuck’u i Axe’ie najważniejszą postacią w The Billions jest Wendy Rhoades (Maggie Siff). Z zawodu jest psychologiem i prowadzi w Axe Capital sesje terapeutyczne dla pracowników. Kobieta znajduje się dokładnie pośrodku całego konfliktu, ponieważ z jednej strony jest żoną prokuratora, a z drugiej cenioną współpracownicą miliardera.

Trzecią, trochę mniej znaczącą, choć dobrze zagraną przez Malin Åkerman postacią, jest żona Axelroda – Lara.

Podsumowując, serial jest dobry, zdecydowanie na jego korzyść przemawia rekordowa, jak dla stacji, ilość wyświetleń odcinka pilotażowego. Rzeczywiście został on stworzony tak, aby przyciągnąć widza, lecz nie zdradzić za wiele. Drugim, dużym plusem jest gra aktorska, tak jak wspominałem, postacie drugoplanowe są ciekawie wykreowane i dobrze zagrane. Póki co Billions to przede wszystkim pojedynek dwóch rewelacyjnych aktorów, mamy Paula Giamattiego, zdobywce trzech Złotych Globów oraz Damiana Lewisa uhonorowanego między innymi Złotym Globem i nagrodą Emmy. Moja ocena to 7,5/10, a nawet 8 ze względu na doskonałą postać Wendy Rhoades. To trochę tak jakby połączyć serial Suits, z  filmem Wilk z Wall Street. Zdecydowanie polecam!

Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Bardzo dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie 🙂
Zapraszam na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
Zapraszam na stronę na Instagramie: https://www.instagram.com/serialowyguru/

Comments

  1. F.

    Widzę sporo znajomych twarzy! 🙂 Tytuł serialu już zapisany, ale zabiorę się za oglądanie dopiero wtedy, gdy będzie cały sezon w internecie. Nie lubię czekać na nowe odcinki 🙂

    1. Post
      Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *