Wielki powrót Dr House’a !

Trochę czasu minęło od ostatniego posta, dlatego na dziś przygotowałem coś specjalnego. Chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o Doktorze House’ie, nie mówiąc już o oglądaniu go. Po zakończeniu siódmego i zarazem ostatniego sezonu tego kultowego serialu odtwórca głównej roli – Hugh Laurie, oświadczył, że kończy serialową karierę. Postanowił całkowicie oddać się temu co najlepiej w życiu potrafi, czyli muzyce. Wytrwał w tym 4 lata, mając po drodze epizodyczne występy w filmach. Powrócił wraz z Tom’em Hiddleston’em w nowości stacji BBC One, której dedykuję ten post.
Serial opowiada historię Jonathan’a Pine (Tom Hiddleston), który na co dzień pracuje jako nocny recepcjonista w hotelu w Kairze. W Egipcie trwa wówczas Arabska Wiosna Ludów, która miała miejsce na początku 2011 roku. Kraj powoli wychodzi z chaosu, a my jako widzowie jesteśmy świadkami
tego, jak wielką radość w narodzie egipskim wzbudziła dymisja prezydenta
Mubaraka. Po niespodziewanych wydarzeniach w hotelu, związanych z przemytem broni główny bohater zostaje zrekrutowany przez agentkę wywiadu Angelę Burr (Olivia Colman) do
infiltracji najbliższego otoczenia międzynarodowego biznesmena Richarda
Onslowa Ropera (Hugh Laurie), który podejrzewany jest o działalność przestępczą. 
Żeby wszystko się udało Pine sam musi zostać przestępcą i tym samym zyskać zaufanie głównego podejrzanego. Przeszkadzać mu będzie w tym prawa ręka Ropera – major Corkoran (Tom Hollander), który na każdym kroku będzie próbował przyłapać Johnathan’a. Drugą przeszkodą z czasem stanie się dziewczyna Richarda – Jed (Elizabeth Debicki), z którą wydawać się może dosyć oczywistym, wdaje się w romans główny bohater.
Podsumowując, zdania na temat tego serialu są mocno podzielone, mi się osobiście podobał i wszystkim bardzo polecam, ale sa osoby, które zdecydowanie odradzają i uważają, że jest to produkcja dosyć płytka – nie zgadzam się. Jeśli lubisz klimat James’a Bond’a to jak najbardziej podzielisz moje zdanie. Od pewnego czasu słyszy się, że Tom Hiddleston miałby w następnej części zastąpić Daniela Craiga, czy tak będzie nie wiadomo, lecz po tym serialu jak najbardziej widziałbym go w tej roli. Drugi plus tej produkcji to obecność Hugh Laurie, który jawi nam się jako ktoś zupełnie inny, niż byśmy przypuszczali. Udaje mu się nawet chociaż trochę zmyć ślad po House’ie. Bardzo ciekawymi postaciami są również Jed, którą gra australijska aktorka z polskimi korzeniami oraz major Corkoran, którego postać została ciekawie stworzona. Gra aktorska jest tu na wysokim poziomie i na prawdę warto z tego względu zobaczyć chociaż odcinek pilotażowy. 
Jednakże, jeśli miałbym wskazać największy plus tej produkcji to bez wątpienia jest nim czołówka, która jest po prostu arcydziełem, szczerze mówiąc jest to chyba najlepsza czołówka jaką kiedykolwiek widziałem. Nawet ona w bardzo mocny sposób kojarzy się z agentem 007, niesamowite zdjęcia i muzyka, to jaka jest elegancka oraz widowiskowa w zasadzie uniemożliwia przewinięcie jej. Poniżej wstawiam ją dla zainteresowanych. Moja ocena to 8/10, gorąco polecam!
Mam nadzieję, że mój post się spodobał, jeśli tak to byłbym wdzięczny za komentarz. 
Bardzo dziękuję za 5000 odwiedzin i zapraszam ponownie 🙂
Zapraszam na stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/serialowyguru?ref=hl
Zapraszam na stronę na Instagramie: https://www.instagram.com/serialowyguru/

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *